Як оформляти титульний лист курсової роботи по ГОСТу

Оформлення курсової роботи - один із завершальних, але ключових етапів. Той факт, що «зустрічають по одягу» відноситься і до представленого завдання. Відповідно, оформлення титульного аркуша курсової роботи - важливий момент перед презентацією виконаної роботи. Вимоги до представленої складової частини - жорсткі, тому потрібно їх заздалегідь уточнити.

 • Навчальний заклад в більшості випадків надає студентам методички або практичні рекомендації з правилами оформлення роботи і титульного аркуша в цілому. Ознайомтеся з вимогами перед написанням, щоб точно розрахувати текстовий обсяг і не забути про одну з структурних частин.

Нюанси оформлення титульної сторінки також є у кожної кафедри ВНЗ, тому їх теж варто враховувати. Якщо вам потрібно терміново презентувати роботу, скористайтеся рекомендаціями і правилами, представленими нижче.

Яким повинен бути титульний лист курсової роботи 2021: основні моменти.

В ідеалі, для оформлення використовувати шаблон, який зазвичай надається керівником або іншим викладачем на кафедрі. Якщо у вас його немає під рукою, орієнтуйтеся на наступні рекомендації:

 • Титульний лист курсової роботи 2021 починається з «шапки».

Це текстовий блок, розміщений у верхній частині сторінки з вирівнюванням по центру. У «шапці» прописується повне найменування вашого навчального закладу (без скорочень і абревіатур). Найчастіше назва займає 1-2 рядки. Далі прописується назва факультету і кафедри. Бажано, щоб композиційно все виглядало гармонійно і акуратно, тому використовуйте для цього переноси.

 • Центральна частина титульника курсової роботи.

Після оформлення шапки переміститеся в центральну зону, зробивши кілька відступів (абзаців). З центральним розташуванням прописується тип виконаної роботи, наприклад, курсовий проект. Під ним вказується назва обраної теми. Оформляється вона великими літерами. Не забудьте «взяти» тему в лапки.

 • Права нижня частина титульного аркуша курсової роботи.

У цьому текстовому блоці вказується інформація про студента і викладача. Найкраще використовувати зразок, щоб не заплутатися в посаді вашого наукового керівника. Інформація, яку потрібно вказати в поданій області: регалії (студент / студентка), курс, номер групи, ПІБ того, хто виконав курсову роботу. Залиште область для підпису і дати. Виділіть представлену зону спеціальним горизонтальним підкресленням.

Відступіте від попереднього блоку, щоб розписати інформацію про наукового керівника: ПІБ, наукове звання. Візначте місце для розташування підпісу i дати.

 • Оформлення нижнього блоку титульника курсового проекту.

Внизу сторінки з розташуванням по центру вказується місто і рік написання роботи.

ГОСТ оформлення курсової роботи: загальні вимоги

Одне з правил, яке потрібно запам'ятати, - титульна сторінка ніколи не нумерується. До універсальних вимог відноситься наступне:

 • Вирівнювання тексту - центральне, крім блоку з даними про студента і науковим керівником. Він передбачає вирівняний по правій стороні.
 • Шрифт - Times New Roman 14.
 • Абзац – 1,5.
 • Міжрядковий інтервал - 1.
 • Назва проекту «курсова робота» виділяється напівжирним, прописується 16 Кегелем.

У титульника курсової роботи обов'язково потрібно виставити поля. Зробити це найкраще на самому початку, щоб «не поплив» текст. Але нічого страшного не станеться, якщо ви виставите їх по ходу оформлення. Вимоги до кожного поля у ВНЗ індивідуальні. Загальноприйняті стандарти: праве - 1-1,5 см; ліве - 2,5-3 см; верхнє і нижнє - по 2 см.

Приклади оформлення обов'язково повинні надаватися в друкованих або онлайн-методички, які видаються на кафедрі. Дотримуйтесь послідовність текстових блоків, щоб не порушити стилістику подачі.

 

Послідовність елементів титульника курсового проекту:

 • Назва навчального закладу.
 • Найменування факультету і кафедри.
 • Тип роботи і її назва.
 • Повні дані про студента і наукового керівника.
 • Місто і рік захисту.

Дотримуйтеся вимог до розміру шрифту. Будьте уважними, адже перше, що оцінює комісія, - титульник курсової роботи. Від правильності поданої інформації буде залежати лояльність атес таційної комісії. Не забудьте перевірити наукове звання свого керівника. Більшість студентів плутаються між доцентами, кандидатами наук. Напівжирне виділення можна використовувати тільки в окремих випадках. Чи не проставляйте нумерацію, що не виділяйте поля рамкою. Не забудьте залишити більше місця зліва, щоб під час прошивки готова робота не ушкодилася, і інформація залишилася цілісною.

ТОЛЬКО В АПРЕЛЕ

ДАРИМ ЧЕК-ЛИСТ ПО НАПИСАНИЮ КУРСОВОЙ & 500 ГРИВЕН НА ПЕРВЫЙ ЗАКАЗ

оставь заявку на бесплатный расчет стоимости написания твоей работы прямо сейчас


* обязательные поля для заполнения

ДАРИМ ПРЕЗЕНТАЦИЮ И ДОКЛАД ПРИ ЗАКАЗЕ ДИПЛОМА!

оставь заявку на бесплатный расчет стоимости написания твоей работы прямо сейчас


* обязательные поля для заполнения

×