Як писати висновок в курсовій роботі: основні моменти і особливості

Висновок курсової роботи - один з ключових розділів курсової роботи, який ретельно перевіряється і аналізується комісією. Представлена ​​глава - невелика, саме тому в ній важливо структуровано і логічно подавати інформацію. Висновок відображає всю суть виконаної студентом роботи. Саме тому важливо відповідально підійти до написання цього блоку, щоб продемонструвати значимість курсового проекту і своє ставлення до проведеного дослідження.

Як писати висновок в роботі: основні моменти, на які варто звернути увагу

Висновок або висновки - результат дослідження, проведеного студентом. Відповідно, в ньому повинен міститися наступний матеріал: інформація, яка була описана в попередніх розділах; власні висновки про виконану роботу; відповіді на питання і цілі, озвучені у введенні; рекомендації і подальші «побажання» студента. Щоб зрозуміти, як писати висновок в роботі, важливо, щоб цей розділ не був надмірно ємним і великим.

 • Як правило, обсяг цього розділу - в межах 2-3 аркушів формату А4.

Основне, що потрібно знати про висновки до курсової роботи, - це те, що висновок тісно перетинається з введенням. Якщо ви не знаєте, з чого почати опис висновків, перегляньте своє введення. У підсумках дослідженнях обов'язково повинна міститися інформація про виконані студентом цілі, завдання, які відповідає обраній темі. На цьому обов'язково слід зробити акцент. Рекомендації, які також варто враховувати при написанні:

 • Обов'язкова інформація для укладення - опис актуальності обраної теми. Найкраще описувати актуальність через призму проведених вами досліджень.
 • У висновках обов'язково опишіть підходи та методи, які ви використовували для проведення аналізу і виконання поставлених завдань. Спирайтеся на аналітичну частину вашого курсового проекту.
 • Якщо ви не розумієте, що писати в ув'язненні, ще раз прочитайте невеликі висновки, які додаються до кожного розділу. За ними ви зможете скласти для себе попередній план послідовності викладу. Деякі студенти просто змінюють формулювання цих даних.

Постарайтеся відповідально підійти до процесу, так як під час перевірки особлива увага приділяється саме цьому розділу. Висновки до курсового проекту - це його «обличчя». Подбайте про те, щоб у викладі зберігалася логіка, послідовність і структура.

Додаткові рекомендації та приклади правильного написання висновків

Щоб ви не забули додати ключові моменти на закінчення, пропонуємо кілька рекомендацій, які допоможуть лаконічно структурувати розділ.

 • Починати описувати висновок рекомендується з відповіді на питання - чи домоглися ви поставлених цілей і завдань, описавши їх. Якщо так, то підтвердіть це відповідними прикладами, а якщо ні, то поясніть, чому так сталося.
 • У загальний висновок обов'язково додайте міні-висновки, які ви описували по завершенню кожного розділу. Об'єднайте їх, зберігши логіку і послідовність викладу. Можна зробити один або кілька абзаців. При цьому не забувайте, що кожен абзац повинен бути пов'язаний з попереднім.
 • Не забувайте висловлювати свою думку, особливо описуючи практичну частину. Буде плюсом, якщо ви додатково представите особисті рекомендації та пропозиції щодо поліпшення або вдосконалення окремих методів і підходів в обраній темі.
 • Зібравши всю інформацію, ще раз прочитайте цей розділ. Це допоможе прибрати все зайве з викладу, залишивши тільки ключову інформацію. Не забувайте, що висновки до курсового проекту - це коротка і структурована розповідь без «води».

Щоб домогтися лояльності комісії, постарайтеся продемонструвати той факт, що тема курсової роботи вас дійсно зацікавила і захопила. Приводьте приклади, потрібно описувати власні гіпотези, демонструючи захопленість. Представлену інформацію студенту варто озвучити в самому кінці заключної частини. В мережі ви можете знайти велику різноманітність прикладів того, як правильно розкрити проблематику і вказати на зацікавленість курсовим проектом.

Як писати висновок в роботі: рекомендації та приклади

У науковому співтоваристві існує негласне правило того, з яких слів варто починати писати ви сновки. Використання такої термінології додасть готовії роботі характерну офіційність і професіоналізм. Отже, з яких фраз і як писати висновок до курсової роботи - приклад:

 • Резюмуючи отримані результати.
 • Під час вивчення і аналізу теми.
 • Результати проведених досліджень показали.
 • При вивченні обраної теми.

Представлені фрази студенту варто використовувати не тільки на самому початку, але і по ходу написання висновків.

Структура висновків в роботі

Якщо ви не знаєте, як писати висновок в роботі грамотно, орієнтуйтеся на структуру, запропоновану нижче:

 • Починайте писати свій виклад у висновках з цілей і завдань, які стояли перед вами.
 • Опишіть проблеми, які були розглянуті в процесі дослідження, на підставі яких вибудовувалася ваша дослідницька діяльність.
 • Далі - опишіть шляхи вирішення проблеми, згадавши основні методи, які ви застосовували в ході написання курсової роботи.

Щоб впоратися з завданням, зверніться до інформації, яка представлена ​​спочатку в теоретичній частині. Найкраще відштовхуватися від даних, які ви представили в кінці кожного розділу. Сформулюйте все в одному реченні, яке точно опише те, що ви розглядали, і яких результатів змогли при цьому досягти. Після - переходьте до результатів аналітичної або практичної частини. Природно, вказувати цифри, розрахунки - не потрібно. Досить підсумувати те, які висновки ви зробили, застосовуючи конкретні методи для вирішення основної проблематики.

Студенти зможуть знайти рекомендації та приклади того, як писати висновок до курсової у методичці. Вони видаються на кафедрі як в друкованому, так і електронному вигляді. У більшості випадків там описуються вимоги до оформлення. Але також ви зможете знайти структуру і рекомендації до послідовності викладу.

Намагайтеся представляти інформацію коротко, логічно і зрозуміло. Не варто міркувати і розтягувати виклад. Зберігайте послідовність викладу даних, щоб у комісії не виникло дисонансу під час прочитання курсової роботи. Дотримуйтеся бажаного обсягу в 2-3 сторінки. Обов'язково перевірте показник міжрядкового інтервалу. Він повинен відповідати тому параметру, який представлений в методичних рекомендаціях.

Ще кілька секретів і практичних порад того, як написати висновок до курсової роботи

Ні для кого не секрет, що повністю всю курсову роботу мало хто читає. Саме тому інформаційний висновок здатний «витягнути» курсовий проект, в якому ви не зовсім впевнені. Можете не сумніватися, комісія обов'язково прочитає висновки і вступ. При цьому ці два розділи повинні один одного доповнювати. Подаємо кілька порад, які допоможуть зрозуміти, як написати висновок до курсової роботи, яка буде по-справжньому «сильним»:

 • Поверніться до витоків і нагадайте, для чого взагалі була написана ця робота. Повторення мети або проблеми не тільки допоможе «витратити» обсяг висновків, але і дозволить зберегти логіку викладу, зв'язок.
 • Під час написання висновків можете згадати хід роботи. Наприклад, опишіть, які питання були підняті в процесі проведення вашого дослідження. Орієнтуйтеся при цьому на план і зміст.
 • Намагайтеся не копіювати блоки тексту, які ви вже прописували в інших розділах або параграфах.
 • На завершальному етапі написання висновків обов'язково згадайте, чи була досягнута мета, чи підтвердилася ваша гіпотеза, інше припущення. Якщо так, то опишіть, завдяки чому ви змогли цього домогтися. Якщо немає, то опишіть, яких результатів ви досягли, і до яких висновків в результаті прийшли.

Ще одна порада, який, здавалося б, банальний, але працює на всі 100% - співпрацюйте з куратором курсової роботи. Так ви не тільки отримаєте безліч корисної інформації, але і не будете сумніватися в тому, що комісія виявить до вас особливу лояльність. Не забувайте в висновках зробити упор на результатах і висунутих нових ідеях.

ТОЛЬКО В АПРЕЛЕ

ДАРИМ ЧЕК-ЛИСТ ПО НАПИСАНИЮ КУРСОВОЙ & 500 ГРИВЕН НА ПЕРВЫЙ ЗАКАЗ

оставь заявку на бесплатный расчет стоимости написания твоей работы прямо сейчас


* обязательные поля для заполнения

ДАРИМ ПРЕЗЕНТАЦИЮ И ДОКЛАД ПРИ ЗАКАЗЕ ДИПЛОМА!

оставь заявку на бесплатный расчет стоимости написания твоей работы прямо сейчас


* обязательные поля для заполнения

×